ABD’nin “Arap Baharı” Suudî Arabistan ve Katar’ın “Şeriat Kışı”na dönerken…

1. Bölüm: Ensar El Şeriat sahnede…

Şeriatçı terörün yeni yüzü: Ensar El Şeriat

2000’li yıllarda ortalığı kasıp-kavuran ABD-İslam savaşına El Kaide’yle başladık. Vardı, yoktu, CİA yarattı derken El Kaide 2010’dan sonra yavaş yavaş sahneden kayboldu, beli kırıldı dendi ve nihayet Usame Bin Ladin de eski patronu tarafından infaz edildi. Pakistan’ın emrindeki Taliban’a yenilen ABD, Afganistan’da havluyu attığında bahanesi de hazırdı: “El Kaide’yi yendik, işimiz bitti, gidiyoruz.”

Obama seçim kampanyasında şu mesajı hep tekrarladı: “Irak’ta hedef şaşıran Bush’tan farklı olarak biz El Kaideyi hedef aldık ve etkisiz hale getirdik. Bin Ladin’i de bulup öldürdük.” Obama’nın rakibi Romney ise “Hani nerede etkisiz hale getirdin, Bingazi’de elçimizi öldürdüler, CİA merkezini de topa tuttular, sen de bunu saklamaya çalışıp halka yalan söyledin” diye karşı saldırıya geçti ve Obama’yı anketlerde geriletti. Yani El Kaide sadece ABD’ye Libya’da ağır darbe indirmekle kalmadı, Obama’yı da başkanlıktan edebilir.

Ancak bu artık bildiğimiz El Kaide değil. Gerçi bildiğimiz El Kaide de sandığımızdan farklı birşeydi ya. Bilinen hiç bir terör örgütüne benzemeyen, adını bile CİA’nın koyduğu, ABD’nin emperyalist saldırıları için bahane yaratmak için eylem yapan bir hayalet ordusuydu El Kaide. Bu seferse karşımızda gerçek bir uluslararası şeriat ordusu ve adı da Ensar El Şeriat, yani Şeriat Savunucuları. Tunus ve Libya’dan cihatçı devşirip, 4 ayrı cepheye dağıtım yapabilen, Yemen’den Somali’ye çıkarma yapabilen, tankları, topları olan, tek sancak altında savaşan bu Şeriat ordusu, ABD’nin başlattığı “Arap baharı”nın açtığı kapıdan içeri dalıp, ABD’nin kendi kuklalarını yerleştirmeyi planladığı ülkeleri ele geçirmek için savaşıyor.

Ensar El Şeriat bayrağı Gazze’de (AFP/Mahmut Zeyyat)

2. Bölüm: El Kaide, hayata bir CİA veritabanı dosyası olarak başlamıştı
3. Bölüm: Oysa herşey ne güzel başlamıştı…
4. Bölüm: 1950′lere uzanan bir şer ortaklığı
5. Bölüm: Şer ortaklığı bozuluyor
6. Bölüm: ABD-Pakistan bozuşmasından sonra ABD-Suudi bozuşması
7.Bölüm: Irak’taki ABD-Şiî ittifakına Suudî isyanı

Advertisements
This entry was posted in İslamcı terör. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s